Škoricové osie hniezda


Ingrediencie na cesto:
-250 ml teplého mlieka
-7g droždia

-500g pšeničnej múky
-50g cukru
-soľ
-1 vajíčko + 2 žĺtka
-70g masla
Ingrediencie na škoricovú náplň:
-70g masla
-20g škorice
-5g vanilkového cukru
-100g cukru
Ingrediencie na polevu:
-200g práškového cukru
-100g šľahačky
-2g vanilkového cukru


Postup na cesto:
Droždie a cukor zmiešame s teplým mliekom a necháme odstáť. Po 5 minútach všetky ingrediencie na cesto zmixujeme. Mixujeme pokým sa nám cesto vypracuje do jednotnej hmoty. Cesto potom vložíme do naolejovanej misky, prikryjeme fóliou a necháme kysnúť pokým nezdvojnásobí svoju veľkosť.


Zmiešame všetky ingrediencie na polevu a udržiavame ju teplú aby sa nám ľahšie nanášala.
Na dosku kde budeme ďalej spracovávať cesto rovnomerne nanesieme trochu oleja aby sa nám cesto nelepilo na dosku. Vykysnuté cesto rozdelíme napoly a každé vyvaľkáme na naolejovanej doske na veľkosť cca 30cm*45cm.

Potom obe polky zvrchu potrieme plnkou a jednu položíme na druhú. Toto dvojvrstvové cesto s plnkou zrolujeme tak, aby nám vyšlo 9 roliek, káždá cca 5 cm vysoká.


Pripravíme si plech na pečenie: na a pod papier na pečenie nanesieme trochu oleja a rolky rozložíme ako na fotke. Prikryjeme fóliou a necháme ešte 1 hodinu kysnúť pokým nezdvojnásobia svoju veľkosť.

Rúru si necháme predhriať na 150C a pečieme približne 20 minút.
Pokým sa nám rolky pečú, nachystáme si polevu a to tak že zmiešame všetky ingrediencie. Je veľmi dôležité rolky potrieť polevoi hneď ako sa vyberú z rúry aby sa na nich poleva dokonale roztopila a obohatila ich chuť.
Dobrú chuť!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *